Zīdīšana

Par zīdīšanas konsultanti kļuvu 2017.gadā pēc diezgan sāpīgas profesionālās mācības kā dzemdību dūlai. Mammai bija tā saucamā hipogalaktija, piena dziedzeru trūkums, un, lai gan toreiz ātri spēju viņai ieteikt sadarboties ar IBCLC konsultanti (augstākā kvalifikācija zīdīšanas pasaulē), man vēl ilgi nācās par to domāt un pārdomāt. Kā dzemdību dūlai man bija pamatzināšanas par zīdīšanu, īpaši par pirmajām dzīves stundām un dienām bērniņa dzīvē, kā atbalstīt mammu un kurā brīdī saukt konsultantu, tomēr šis gadījums atvēra acis – nē, es nevaru būt tikai zīdīšanas atbalstītāja/karsējmeitene un fane vai personīgs piemērs ar saviem bērniem. Man gribas zināt vairāk, palīdzēt mammām plašāk, iet dziļāk un tā soli pa solim izlēmu, ka gribu darīt arī to papildus darbam ar mammām kā dūlai un dzemdību kursu vadītājai (childbirth educator).

Šobrīd vairāk strādāju attālināti, bet drīzumā būšu pieejama klātienes konsultācijām mājās Rīgas (īpaši Pārdaugavas, Pierīgas, Mārupes) un Jelgavas apkārtnē.

Kādas konsultācijas visvairāk ir “atnākušas” pie manis pēdējā gada laikā?

  • zīdīšanas uzsākšana, pirmās dienas un nedēļas ar mazo – mamma negaida problēmas, bet izrunājam visu neskaidro un uzturam kontaktu vēlāk, ja radušies kādi jautājumi tālākajā zīdīšanas gaitā
  • satvēriena grūtības/zems svars/iespējams piena trūkums – skatāmies kopbildi un meklējam labākos risinājumus
  • jaukta ēdināšana, pāreja pudele-krūts, atgriešanās pie krūts, arī relaktācija
  • piena apjoma palielināšana
  • piena bankas izveide vai ēdināšana ar atslauktu pieniņu – kā to organizēt, kas jāņem vērā, kas darbosies tieši tev
  • zīdīšana un piebarojums (biezeņi/BVĒ) – kā savienot un kā uzturēt zīdīšanu tieši tik ilgi, cik to vēlēsies
  • zīdīšanas cieņpilna izbeigšana – kad un kā atradināt bērniņu no krūts dažādos vecumos, šeit visdrīzāk strādāsim vairāk par vienu konsultācijas reizi, kamēr darbiņš tiek noslēgts

Konsultācija parasti norit 1-2 h ilgi, atkarībā no taviem jautājumiem un bieži arī bērniņa pacietības 🙂 Pēc tam saziņu turpinām attālināti apmēram 2 nedēļas.