Par mani

Mani sauc Vaira. Ļoti priecājos, ka šo lasi.

Es esmu starptautiski sertificēta dzemdību dūla, pēcdzemdību dūla, pirmsdzemdību kursu vadītāja un zīdīšanas konsultante. Zemāk vari izlasīt manu profesionālo CV.

Esmu arī sociālantropoloģe, līdz ar to meklēšana dziļāk, salīdzināšana un visu resursu apzināšana laikam jau ir manā DNS. Man ir divi bērni, kas dzimuši ārpus Latvijas, un tieši viņi ir iedvesmojuši mani pievērsties dūlošanai.

Man patīk rakstīt, lasīt, pārjautāt un dalīties ar lielu daļu manis pārdomu. Kā dūla savu ceļu uzsāku Meksikā 2016.gadā, bet šodien pārsvarā strādāju ar mammām un ģimenēm Latvijā gan grūtniecības laikā, gan pēc tam visa pirmā dzīves gada laikā.

Mans aicinājums tev ir turpināt meklēt. Mammošana un bērnkopība jau tā mūsdienās ir diezgan sarežģīta padarīšana, nav viena ideāla ceļa, kam sekot. Tu esi pelnījusi pilnīgu uzmanību tieši tev un tavām vajadzībām, neatkarīgi no tā, kā iedomājies savas dzemdības un pirmos mēnešus kopā ar jauno ģimenes locekli. Vēlos, lai tu zini, ka var visādi, pamazām jāsāk veidot mūsu pieredze kā vecākiem tieši tāda, kāda tā ir – dažāda un citāda katram. Instagram perfektās bildes un reizēm uzspiestie smaidi nevar parādīt to, kā tas īsti ir – kļūt par tēti vai mammu. Tavs dzemdību plāns var būt tāds vai citāds, varbūt tev nemaz tādu nevajag, tu vari vēlēties dzemdēt stacionārā vai mājās, tavas izvēles ēdināšanā var būt dažādas un tieši tavas, pēcdzemdībās tu vari vēlēties tikt apčubināta, bet varbūt likta mierā.
Un katrā šai mirklī tu esi pelnījusi īstu atbalstu.

Manas sertifikācijas

2016.gada marts Dzemdību dūlas sertifikācijas apmācības ar Penny Simkin – Meksika-ASV, DONA International, sertifikācija iegūta 2020.gadā, CD(DONA) #13929

2017.gada jūnijs Zīdīšanas konsultantes sertifikācija – Spānija, Edulacta

2020.gada februāris Pēcdzemdību dūlas sertifikācijas apmācības – Meksika, CAPPA Latinoamerica, sertifikācija iegūta 2022.gadā
2021. gada decembris Dzemdību sagatavošanas kursu vadītājas sertifikācija – ASV, Birth Arts International

Mana pieredze stacionāros

2016-2020 Brīvprātīgā dūla Hospital Materno Infantil Esperanza Lopez Mateos dzemdību namā Gvadalaharā, Meksikā

2016-šobrīd darbs privāti ar ģimenēm Gvadalaharā, Meksikā un Rīgā, Latvijā